Budžeta komisija atbalsta finansējuma pārdali piena ražotāju atbalstam saistībā ar Krievijas ekonomiskajām sankcijām pret Latviju

(26.11.2014.)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 26.novembrī, atbalstīja apropriācijas pārdali, lai atbalstītu piena ražotājus, kuri cietuši no Krievijas ekonomiskajām sankcijām pret mūsu valsti. 

Finansiāls atbalsts arī paredzēts, lai segtu ar ciltsdarbu saistītos maksājumus par piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanu. 

Atbalsta sniegšanai piena produktu ražotājiem Zemkopības ministrijas apakšprogrammā „Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai” paredzēts pārdalīt 3 miljonus eiro no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas budžeta apakšprogrammas „Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekti” un nepilnus 5 miljonus eiro no Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas „Valsts parāda vadība”. 

Nepieciešamo finansējumu Zemkopības ministrijai uzdots pieprasīt no Eiropas Komisijas finanšu līdzekļiem, kas pēc tā piešķiršanas būs jāieskaita valsts pamatbudžeta ieņēmumos, informē Finanšu ministrija. 

Budžeta komisija šodien neiebilda apropriācijas pārdalei 3,2 miljonu eiro apmērā Latvijas Olimpiskās komitejas 2015.gadā plānoto valsts galvoto aizdevumu atmaksai, kas saistīti ar Siguldas sporta kompleksa, Vidzemes Olimpiskā centra attīstības projekta un Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžas būvniecības projekta īstenošanu. 

Atbildīgā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lēmuma projektu par Saeimas piekrišanu likumā „Par valsts budžetu 2014.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei piena ražotāju atbalstam lūgs Saeimu iekļaut rītdienas, 27.novembra, Saeimas sēdes darba kārtībā, informē komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis. 

 

Saeimas Preses dienests

 

Pirmdien, 27.martā