Valsts pārvaldes komisija atbalsta komercdarbības ierobežojumus NEPLP locekļiem

(22.10.2014.)

Komercdarbības ierobežojumi tiks noteikti arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 22.oktobrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā atbalstītie grozījumi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

Grozījumi noteic, ka NEPLP locekļi turpmāk publiskos iepirkumos drīkstēs piedalīties tikai atklātā konkursā. Tāpat paredzēts, ka padomes locekļi, kā arī viņu radinieki nedrīkstēs saņemt pasūtījumus no sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem vai plašsaziņas līdzekļiem, kas īsteno sabiedrisko pasūtījumu.

Izmaiņas likumā rosinātas, lai nepieļautu interešu konflikta situācijas padomes amatpersonu darbībā, jo līdzšinējais regulējums NEPLP locekļiem un viņu radiniekiem neliedza saņemt pasūtījumus no sabiedriskajiem medijiem, kas ir padomes pārraudzībā. Paredzēts, ka ierobežojumi neattieksies uz darījumiem, kas noslēgti līdz šī gada 31.decembrim.

Tāpat grozījumi interešu konflikta novēršanas likumā paredz, ka aizliegums piedalīties publiskos iepirkumos un gūt no tiem labumus attieksies arī uz Valsts prezidentu, Saeimas deputātiem, Ministru prezidentu, Ministru prezidenta biedru, ministriem un īpašu uzdevumu ministriem.

Ar grozījumiem valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanas likuma normas tiek saskaņotas ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, kā arī veiktas citas izmaiņas, ņemot vērā Eiropas Padomes pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO) rekomendācijas.

Plānots, ka Saeima galīgajā lasījumā grozījumus likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” skatīs 30.oktobrī un tie stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī, informē Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde