Ārlietu komisijas deputāti vizītē apmeklēs Uzbekistānu

(07.10.2014.)

Pēc Uzbekistānas Republikas parlamenta Olij Madžlis (Oliy Majlis) Senāta Ārējo politisko jautājumu komisijas uzaicinājuma Saeimas Ārlietu komisijas deputāti no 7. līdz 12.oktobrim uzturēsies vizītē Uzbekistānā.

Vizītes laikā Ārlietu komisijas delegācijai plānotas tikšanās ar Uzbekistānas parlamenta Senāta Ārējo politisko jautājumu komisijas priekšsēdētāju un Uzbekistānas parlamenta Likumdošanas palātas Starptautisko lietu un starpvaldību sakaru komisijas priekšsēdētāju.

Uzbekistāna ir viens no Latvijas svarīgākajiem sadarbības partneriem Centrālāzijā. Lai veicinātu Latvijas un Uzbekistānas ekonomisko sadarbību un pārrunātu Latvijas uzņēmēju iespējas strādāt Uzbekistānas tirgū, delegācijai paredzētas tikšanās arī ar Uzbekistānas Ārējo ekonomisko attiecību, investīciju un tirdzniecības ministrijas, kā arī Ārlietu ministrijas amatpersonām, norāda Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš. Vienlaikus viņš uzsver, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijai ir būtiski meklēt jaunus sadarbības partnerus un Āziju mūsu valsts redz kā vienu no perspektīvākajiem tirgiem.

Vizītē Uzbekistānā no 7. līdz 12.oktobrim uzturēsies Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš, komisijas sekretāre Inese Aizstrauta, kā arī komisijas deputāti Atis Lejiņš (Vienotība), Valdis Zatlers (RP) un Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK).
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes