Deputāti: dienai pēc Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta jābūt brīvdienai

(18.09.2014.)

Lai noteiktu Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma dienu par svētku dienu un lai attiecīgi, ja noslēguma koncerts iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamā darbdiena būtu brīvdiena, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien, 18.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.

Ar likuma grozījumiem tiktu nodrošināta pilnvērtīga svētku dalībnieku līdzdalība kārtējos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, sekmēta sabiedrības piederības izjūta nacionālajām kultūras vērtībām un valstij, kā arī akcentēti svētki kā UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbs, norāda likumprojekta autori Kultūras ministrijā.

Komisijas sēdē atbalstu likumprojektam pauda arī Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, Labklājības ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācija.

Grozījumi vienbalsīgi atbalstīti arī par likumprojekta virzību līdzatbildīgajā - Izglītības, kultūras un zinātnes – komisijā.

Ceturtdien, 29.oktobrī
00:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 29. oktobra attālinātā ārkārtas sēde
12:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas sēde
12:40  Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums
 Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde