Par traktortehnikas reģistrāciju nebūs jāmaksā valsts nodeva

(18.09.2014.)

Uzņēmējiem, kuriem jāreģistrē sava traktortehnika un piekabes, vairs nevajadzēs maksāt valsts nodevu. Šādas izmaiņas likumā „Par nodokļiem un nodevām” ceturtdien, 18.septembrī, konceptuāli atbalstīja Saeima.

 Paredzēts, ka nodeva no nākama gada nebūs jāmaksā par traktortehniku, kas piedalās ceļu satiksmē un ko reģistrē Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra. Turpmāk traktortehnikas un to piekabju reģistrācija būs maksas pakalpojums. 

 Likumprojekts arī paredz, ka valsts nodeva vairs nebūs jāmaksā par sertifikāta izsniegšanu personām, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju, kā arī ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu un zirga pases izsniegšanu. Ņemot vērā nodevu administrēšanas slogu, arī šos pakalpojumus turpmāk plānots noteikt par maksas pakalpojumiem. 

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja vēl vienu grozījumu nodokļu un nodevu likumā, kas paredz, ka valsts nodeva ir maksājama par sertificēta psihologa un psihologa-pārrauga (supervizora) reģistrāciju un sertifikāta izsniegšanu. Plānots, ka nodeva būs 10 eiro apmērā. Psihologiem valsts nodeva būs jāmaksā saskaņā ar jauno Psihologu likumu, kas vēl ir izskatīšanā Saeimā.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

 

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta