Saeimas priekšsēdētāja: Gaismas pilī saplūst mūsu pagātnes spēks, spīts un lepnums

(29.08.2014.)

„Šajā vietā vienkopus saplūst mūsu pagātnes spēks, spīts un lepnums. Vērtības, kas cauri gadsimtiem devušas spēku cilvēcei lolot savu sapni par brīvību. Tajā nododam mūsu tautas vēstījumu nākotnes paaudzēm ― tā ir Latvijas un visas mūsu pasaules domu, zinību un vispārcilvēcīgo vērtību krātuve,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 29.augustā, uzrunājot klātesošos Gaismas pils atklāšanas ceremonijā. 

Saeimas priekšsēdētāja uzrunā norādīja, ka līdztekus tādiem apgaismības dižgariem kā Auseklis, Pumpurs, Valdemārs, Rainis, Aspazija, Plūdonis, Skalbe un Čakstes pierakstāmi arī arhitekts Gunārs Birkerts un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. „Tikai garā un cilvēciskā nesavtībā lieli cilvēki cēluši un turpina celt Latviju šodienai, rītdienai un nemirstībai,” uzsvēra S.Āboltiņa.

„Bibliotēka ir divu izcilu latviešu – Gunāra Birkerta un Andra Vilka dzīves likteņa līniju brīnumaina savīšanās gaismas vertikālē! Piepildījums, kas noticis spītējot laika zobam, skaudībai, nenovīdībai un sīkmanībai. Šī gaismas vertikāle, kas šodien izlauzusies, nezudīs! Tā turpināsies nākamajās paaudzēs, mūsu bērnos,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. 


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde