Brīvostās un SEZ arī turpmāk varēs piemērot speciālo nodokļu režīmu

(03.07.2014.)

Saeima ceturtdien, 3.jūlijā, otrajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā „Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”, kas speciālo ekonomisko zonu (SEZ) un brīvostu pārvaldēm ļaus arī pēc šī gada 1.jūlija slēgt līgumus ar kapitālsabiedrībām par ieguldījumu veikšanu un nodokļu atvieglojumu piemērošanu.

Likuma grozījumi ļaus Rīgas un Ventspils brīvostām, kā arī Liepājas un Rēzeknes SEZ turpināt piemērot likumā noteiktos ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, norāda likumprojekta autori.

Līdztekus likuma grozījumi paredz samazināto atbalsta intensitātes ieviešanu un papildu prasības valsts atbalsta uzskaitei, tai skaitā informācijas publicēšanu. Paredzētas stingrākas prasības atbalsta saņemšanai lieliem ieguldījumu projektiem. Tāpat tiek ieviestas būtiskākas izmaiņas par kontroles un caurspīdīguma nosacījumu ievērošanu jeb stingrākas kontroles prasības. 

Ar šiem likuma grozījumiem SEZ un brīvostu regulējums tiek saskaņots ar Eiropas Komisijas (EK) Reģionā atbalsta pamatnostādnēm 2014.-2020.gadam un EK regulu, ar ko noteiktas atbalsta kategorijas atzīst par saderīgām ar iekšējo tirgu.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde