Uzaicinājums uz EDSO Parlamentu Asamblejas amatpersonu preses konferenci

(05.06.2014.)

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piektdien, 6.jūnijā, uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentu Asamblejas (PA) Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) delegāciju vadītāju preses konferenci.

Preses konference notiks piektdien, 6.jūnijā, plkst.12.30 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.

Preses konference notiks EDSO PA NB8 delegāciju vadītāju sanāksmes ietvaros, kur Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentārieši spriedīs par aktuālo situāciju Ukrainā, drošības izaicinājumiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā, kā arī kultūras īpašuma, sociālo un ekonomikas tiesību aizsardzību un bēgļu situāciju EDSO reģionā, cietušo bērnu aizsardzību cilvēku tirdzniecības gadījumos, kā arī reģionālo sadarbību Dienvidaustrumeiropā.

Preses konferencē piedalīsies EDSO PA Latvijas delegācijas vadītāja Vineta Poriņa, Dānijas delegācijas vadītājs Pēters Juels Jensens (Peter Juel Jensen), Somijas delegācijas vadītājs Ilka Kanerva (Ilkka Kanerva), Lietuvas delegācijas vadītājs Aļģirds Sīss (Algirdas Sysas), Norvēģijas delegācijas vadītājs Geirs Jergens Bekevolds (Geir Jørgen Bekkevold), kā arī Zviedrijas delegācijas vadītāja Valburga Habsburga Duglasa (Walburga Habsburg Douglas).

Preses konferences darba valodas: latviešu un angļu (tiks nodrošināts sinhronais tulkojums).

Preses konferencē bez iepriekšējas pieteikšanās varēs piedalīties darbam Saeimā pastāvīgi akreditētie plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri nav akreditēti darbam Saeimā, par iespēju apmeklēt preses konferenci lūdzam sazināties ar Saeimas Preses dienestu līdz 5.jūnija plkst.17.00.

EDSO PA izveidota 1990.gadā un tā apvieno 323 parlamentāriešus no 57 EDSO dalībvalstīm. PA pulcējas vairākas reizes gadā, lai apspriestu plašu jautājumu loku, kas attiecas uz EDSO galamērķa sasniegšanu - drošības garantēšanu visā EDSO reģionā.Saeimas Preses dienests

Piektdien, 24.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde