Uzaicinājums uz NATO Parlamentārās Asamblejas amatpersonu preses konferenci

(04.04.2014.)

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus sestdien, 5.aprīlī, uz NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) prezidenta Hjū Beilija (Hugh Bayley) un NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja Ojāra Ērika Kalniņa preses konferenci. 

Preses konference notiks sestdien, 5.aprīlī, plkst.13.10 viesnīcā „Radisson Blu Hotel Latvija” zālē „Omega” Rīgā, Elizabetes ielā 55. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam ierasties viesnīcā līdz plkst.13.00. 

Preses konference notiks kārtējās NATO PA pastāvīgās komitejas tikšanās ietvaros, kas šopavasar tiek rīkota Latvijā. Šajā piedalīsies NATO dalībvalstu nacionālo parlamentu delegāciju vadītāji.

Abas amatpersonas preses konferencē uzrunās žurnālistus par aktuālajiem drošības jautājumiem Austrumeiropā, tostarp Krimas krīzi, situāciju Ukrainā un NATO PA attiecībām ar Krieviju, kā arī atbildēs uz žurnālistu jautājumiem. 

Preses konferences darba valodas: latviešu un angļu (tiks nodrošināts sinhronais tulkojums). 

Preses konferencē bez iepriekšējas pieteikšanās varēs piedalīties darbam Saeimā pastāvīgi akreditētie plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, uzrādot pastāvīgās akreditācijas kartes. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri nav akreditēti darbam Saeimā, par iespēju apmeklēt preses konferenci lūdzam sazināties ar Saeimas Preses dienestu līdz 4.aprīļa plkst.15.00. 

NATO PA pastāvīgās komitejas sēdes notiek trīs reizes gadā NATO dalībvalstīs. Šogad NATO PA pastāvīgās komitejas pavasara sesijas sēdi kā NATO dalībvalsts rīko Latvija. Plānots, ka uz šo sēdi Latvijā ieradīsies gandrīz simts delegātu.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

2010.gadā Rīgā notika NATO PA pavasara sesija.
Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes