Āboltiņa vizītes ASV ietvaros apmeklē Filadelfiju

(10.10.2013.)

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 10.oktobrī, darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) laikā apmeklēja ASV piekto lielāko pilsētu Filadelfiju. Viesošanās laikā S.Āboltiņa tikās ar Filadelfijas mēru Maiklu Nateru (Michael Nutter) un mēra vietnieku, ekonomikas un tirdzniecības attīstības vadītāju Alanu Grīnbergeru (Alan Greenberger).

S.Āboltiņa sarunā ar M.Nateru un A.Grīnbergeru uzsvēra – Filadelfija ir īpaša ar to, ka tās latviešu diaspora ir senākā Latvijas valstspiederīgo kopiena ASV. Filadelfijas Brīvo latvju biedrība dibināta 1892.gadā. Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka latvieši ir ieguvuši iedvesmu no ASV kā brīvības simbolu.

Tikšanās laikā pārrunātas Filadelfijas un Latvijas ciešākas sadarbības iespējas. Latvijas eksporta apjoms uz ASV šī gada pirmajā ceturksnī ir ievērojami pieaudzis, taču potenciāls nav izsmelts un Latvija atbalsta nepieciešamību stiprināt Latvijas un ASV, tostarp Filadelfijas, uzņēmēju sakarus, teica Saeimas priekšsēdētāja. Mūsu valsts izdevīgā ģeogrāfiskā novietojuma un sadarbības pieredzes ar Ziemeļvalstīm, Krieviju un NVS valstīm dēļ var kalpot kā tilts uz šo valstu tirgiem, akcentēja S.Āboltiņa.

Filadelfijas apmeklējuma laikā Saeimas priekšsēdētāja apmeklēja Filadelfijas mākslas muzeju un muzejam krājuma papildināšanai uzdāvināja latviešu mākslinieces Maijas Kurševas grafikas.

Tāpat S.Āboltiņa sniedza interviju izdevumam „Philadelphia Inquirer”.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 7. līdz 11.oktobrim uzturas darba vizītē ASV, kur tikās arī ar ASV parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Bēneru (John Boehner) un Savienoto Valstu Senāta senatoru un Ārlietu komitejas Eiropas lietu apakškomitejas priekšsēdētāju Krisu Mērfiju (Chris Murphy). Tāpat vizītes ietvaros notika vairākas tikšanās, lai tuvāk iepazītu ASV biznesa vidi un latviešu kopienas. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja piedalījās diskusijā par Latvijas lomu Eiropas Savienībā (ES) un ES nākotni ASV Vācijas Maršala fondā, kā arī apmeklēja ASV Kongresu, Komunisma upuru memoriālu un Amerikas skolu.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)