Ojārs Ēriks Kalniņš ar Gruzijas vēstnieku pārrunā situāciju Dienvidosetijas pierobežā

(27.09.2013.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš ceturtdien, 26.septembrī, Saeimā tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Teimurazu Džandžaliju (Teimuraz Janjalia). Tikšanās laikā pārrunāts notiekošais Dienvidosetijas un Krievijas Federācijas pierobežas teritorijā.

„Ārlietu komisijas vārdā vēlos paust stingru atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei, un apliecinu – komisija turpinās sekot līdzi notiekošajam,” uzsvēra O.Ē.Kalniņš, apliecinot, ka Gruzija kā Austrumu partnerības valsts ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Komisijas priekšsēdētājs sarunā ar Gruzijas vēstnieku pauda bažas, ka šajā situācijā tiek iets konflikta saasināšanas, nevis risinājuma rašanas ceļš.

Tikšanās laikā vēstnieks informēja, ka Gruzija ir patiesi satraukta par Krievijas rīcību Dienvidosetijas pierobežā un tās centieniem Gruzijas un Krievijas robežu pārcelt aizvien dziļāk Gruzijas teritorijā – Dienvidosetijā. Vēstnieks arī norādīja, ka tas ir pretrunā ar starptautiskajām saistībām, un akcentēja - situācija ir kritiska un Krievijas aktivitāšu dēļ pierobežas iedzīvotājiem nākas pamest savas mājas.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde