Saeimas ziņas

Budžeta komisija konceptuāli atbalsta 2021.gada valsts budžeta projektu
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2021., 2022. un 2023.gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 28 likumos.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot attālināti notiekošajām komisiju sēdēm:
Aizsardzības komisija konceptuāli atbalsta ierosinājumu ieviest sodu par mutes un deguna aizsega nelietošanu
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija piektdien, 23.oktobrī, konceptuāli  atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tie paredz fiziskai personai piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām (līdz 50 eiro) par mutes un deguna aizsega nelietošanu.
Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Tiesībsarga likumā
Saeima ceturtdien, 22.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Tiesībsarga likumā, kas paredz izmaiņas tiesībsarga izvirzīšanas kārtībā, kā arī pilnvaru termiņā.
Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Advokatūras likumā
Lai risinātu vairākus advokatūras sistēmā konstatētos problēmjautājumus, tostarp definētu zvērinātu advokātu biroja tiesisko statusu, kā arī precizētu zvērinātu advokātu kvalifikācijas un izglītības prasības, Saeima ceturtdien, 22.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas Advokatūras likumā.
Nepietiekamā darbu skaita dēļ fotokonkurss “Barikāžu stāsts”, kurā Saeima aicināja piedalīties jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem, noslēdzies bez rezultāta.
Saeima apstiprina deputāta pilnvaras Mārim Možvillo
Saeima ceturtdien, 22.oktobrī, apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras Mārim Možvillo.
Eiropas lietu komisija atbalsta pasākumus klimatneitralitātes sasniegšanai
Latvija kopumā atbalsta Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai vismaz par 55 procentiem nākamo desmit gadu laikā. Šādu nostāju trešdien, 21.oktobrī, pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti, atbalstot mūsu valsts pozīciju par EK paziņojumu Eiropas 2030.gada klimata politikas ieceru kāpināšanā.
Deputāti uzsver ārlietu resorsa darba nozīmību pandēmijas laikā
Saeimas Ārlietu komisijas deputāti trešdien, 21.oktobrī, uzsvēra ārlietu resorsa darba nozīmību, it īpaši vīrusa Covid-19 krīzes laikā. Deputāti pauda atbalstu Ārlietu ministrijas budžeta pieprasījumam nākamajam gadam, kā arī akcentēja izaicinājumus, ar ko ārlietu resoram būs jāsaskaras arī turpmākajos gados.
Informējam, ka, ievērojot aktuālo epidemioloģisko situāciju, Saeimas Prezidijs ir lēmis Saeimas 22.oktobra ārkārtas sēžu darba kārtību izskatīt attālināti platformā e-Saeima. 22.oktobra attālinātās ārkārtas sēdes sāksies pulksten 9.00. 
Svētdien, 25.oktobrī