O.Kalniņš: ES un NATO nodemonstrējusi veiksmīgu sadarbību Kosovas un Serbijas dialoga sekmēšanā

(04.06.2013.)

„Eiropas Savienības un NATO veiksmīgā sadarbība ar mērķi sekmēt Kosovas un Serbijas dialogu par situāciju Kosovas ziemeļu daļā apliecina starptautisko organizāciju spēju rast konstruktīvus risinājumus starpvalstu konfliktos.” To NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītājs un NATO PA Politiskās komitejas priekšsēdētāja vietnieks Ojārs Kalniņš uzsver pēc NATO PA apakškomitejas NATO partnerības politikas jautājumos vizītes Kosovas un Serbijas galvaspilsētās.

Raksturojot Serbijas un Kosovas panākto vienošanos par dialoga sekmēšanu jautājumā par Kosovas teritorijas ziemeļu daļu, O.Kalniņš pauž gandarījumu par progresu abu valstu attiecībās. Vienlaikus O.Kalniņš īpaši akcentē Eiropas Savienības (ES) Augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrīnas Eštones (Catherine Ashton) un NATO, tostarp NATO operācijas Kosovā (KFOR), kā arī ANO un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas lomu šajā procesā. To apliecinājušas arī Serbijas un Kosovas augstākās amatpersonas, paužot pateicību par starptautisko organizāciju spēju rast problēmas kopsaucēju diplomātiskā ceļā, atzīmē O.Kalniņš.

„Serbija līdz šim nav atzinusi Kosovas neatkarību, taču vienlaikus viens no Serbijas mērķiem ir kļūt par ES dalībvalsti. Tas varētu būt viens no iemesliem Serbijas konstruktīvajai pieejai ceļā uz abu valstu konflikta risināšanu,” norāda O.Kalniņš.

Vizītes ietvaros NATO PA apakškomitejas locekļi NATO partnerības politikas jautājumos tikās arī ar Serbijas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāja vietnieku un parlamenta nozaru komisiju deputātiem, kā arī valdības, Valsts prezidenta administrācijas un akadēmiskās vides pārstāvjiem. Delegācija tikās arī ar Kosovas Asamblejas priekšsēdētāju, parlamenta deputātiem un valdības pārstāvjiem, un sarunas tikšanos laikā no NATO PA delegācijas puses vadīja O.Kalniņš.

Lai iepazītos ar Kosovas un Serbijas dialoga progresu par situāciju Kosovas ziemeļu daļā, kā arī NATO operācijas darbību Kosovā, NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs un NATO PA Politiskās komitejas priekšsēdētāja vietnieks O.Kalniņš no 27. līdz 29.maijam uzturējās vizītē Kosovas galvaspilsētā Belgradā un Serbijas galvaspilsētā Prištinā.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes