Ojārs Kalniņš tiekas ar Dienvidkorejas pilnvaroto lietvedi Latvijā

(08.04.2013.)

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš pirmdien, 8.aprīlī, tikās ar Korejas Republikas pilnvaroto lietvedi Latvijas Republikā J.H.Čoi (Jung Hyun Choi). Tikšanās laikā pārrunātas iespējas aktivizēt abu valstu parlamentāro un ekonomisko sadarbību.

O.Kalniņš atzinīgi vērtēja Dienvidkorejas lēmumu atvērt vēstniecību Rīgā un sacīja, ka šāds solis ļaus attīstīt sadarbību gan ekonomikā, gan kultūrā.

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs sarunā akcentēja Latvijas un Dienvidkorejas parlamentārās sadarbības nozīmi un minēja, ka vizīšu apmaiņa nākotnē būtu ieguldījums abu valstu parlamentārās un ekonomiskās sadarbības aktivizēšanā.

Tikšanās laikā pārrunāta arī situācija Ziemeļkorejā. Dienvidkorejas puse uzsvēra nepieciešamību un centienus rast problēmas risinājumu mierīgā ceļā un pauda pārliecību, ka kaimiņvalstīm attiecības jāveido bez militāras iejaukšanās. Pilnvarotais pārstāvis sacīja, ka daudzas pasaules valstis pauž atbalstu Dienvidkorejai, un informēja, ka arī turpmāk Dienvidkoreja centīsies veidot konstruktīvas attiecības ar kaimiņvalsti.

Fotogrāfija no tikšanās pieejamas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157633195831474/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 24.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Brazīlijas parlamentu vadītājas Andas Čakšas un grupas deputātu tikšanās ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Brazīlijas Federatīvajā Republikā V.E. Aldu Vanagu
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde