Saeimas priekšsēdētāju ēnot vēlas 29 jaunieši

(29.01.2013.)

Ēnu dienā Saeimā vislielākā interese ir „ēnot” Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu — patlaban pieteikušās 29 „ēnas”. Trešdien, 13.februārī, visas dienas garumā Saeimā notiks Ēnu diena, un tai pieteikušies jau vairāk nekā 80 skolēni no Liepājas, Daugavpils, Jelgavas, Bauskas, Cēsīm, Rīgas un citām Latvijas vietām.

Paužot gandarījumu par jauniešu ieinteresētību un lielo aktivitāti, Saeimas priekšsēdētāja norāda, ka „nākotnes profesijas izvēle ir viens no nopietnākajiem jautājumiem, par kuriem nākas domāt ikvienam Latvijas jaunietim, tāpēc katras profesijas pārstāvja ikdienas darba iepazīšana ir viens no veidiem, kā pieņemt lēmumu par savas profesijas izvēli nākotnē. „Ēnu diena” sniedz iespēju iegūt informāciju un pieredzi par visdažādākajām profesijām, savukārt tas palīdz jauniešiem, kad jāizdara svarīga nākotnes izvēle”. 

Ņemot vērā jauniešu iesūtīto rakstisko motivāciju, iespēja „ēnot” Saeimas priekšsēdētāju tradicionāli būs trīs jauniešiem. Savukārt pārējiem, kas izrādījuši interesi sekot S.Āboltiņai, būs iespēja kļūt par Saeimas Prezidija locekļu un deputātu „ēnām”.

Līdz šim lielākais „ēnotāju” skaits pieteicies no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas un citām Rīgas skolām, kā arī no Kurzemes un Latgales skolām. Jaunieši izrāda lielu interesi sekot Saeimas priekšsēdētājas biedriem Inesei Lībiņai-Egnerei un Andrejam Klementjevam, kā arī deputātam Jānim Junkuram.

Plašāka informācija par pasākumu pieejama Saeimas mājaslapā www.saeima.lv/lv/aktualitates/enu-diena. Pieteikties dalībai Ēnu dienā Saeimā iespējams vēl tikai līdz 30.janvārim.

Saeima jau piekto reizi kļūs par Ēnu devēju. Ik gadu Latvijas skolu un augstskolu audzēkņi izrāda aktīvu interesi „ēnot” ne tikai Saeimas deputātus, bet arī parlamenta darbiniekus, tādējādi Saeimai kļūstot par vienu no lielākajiem „ēnu” devējiem valstī.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes