Saeimas Eiropas lietu komisija tiksies ar ES komisāru Piebalgu

(19.10.2012.)

Lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības jautājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti piektdien, 19.oktobrī, tiksies ar Eiropas Savienības attīstības komisāru Andri Piebalgu.

„Ar komisāru Piebalgu rīt esam iecerējuši pārrunāt gan viņa tiešā pārraudzībā esošās Eiropas Savienības attīstības sadarbības politikas aktualitātes, gan arī patlaban būtiskus Eiropas Savienības tālākas attīstības jautājumus,” norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

„Izmantosim iespēju, lai ar Eiropas Komisijas kolēģijas pārstāvi pārrunātu jautājumu par Eiropas Savienības tālākas integrācijas iespējām, par ko pagājušajā nedēļā esam jau diskutējuši ar politologiem, juristiem un ekonomistiem. Tāpat rūpīgās diskusijās ar ekspertiem un nozaru pārstāvjiem trīs komisijas sēdēs esam apstiprinājuši ļoti nozīmīgo Latvijas nacionālo pozīciju par Eiropadomes priekšsēdētāja Hermana van Rompeja ziņojumā rosinātajiem Ekonomiskās un monetārās savienības stiprināšanas pasākumiem, tostarp jau pavisam konkrēto Banku savienības izveides iniciatīvu,” pauž Z.Kalniņa-Lukaševica.

„Kā pabeigt pilnvērtīgas ES monetārās savienības izveidi, attīstot arī ES fiskālās integrācijas virzienu? Kā nodrošināt nepieciešamo demokrātisko leģitimitāti ES lēmumiem, pieaugot ES centralizācijai? Galu galā, kā pilnvērtīgi izmantot ES vienotā tirgus sniegtās iespējas, un kā, īstenojot gudru kohēzijas politiku, nodrošināt patiesu izaugsmes iespēju izlīdzināšanu visās dalībvalstīs?” jautājumu loku raksturo Z.Kalniņa-Lukaševica.

Komisijas priekšsēdētāja norāda, ka A.Piebalga pārraudzībā esošā ES attīstības politika ir nozīmīgs instruments ES kopējās ārpolitikas īstenošanā. Ar tās palīdzību, sniedzot atbalstu mazāk attīstītām valstīm, ES praksē apliecina, ka seko definētajam solidaritātes principam, kā arī pavisam praktiski veicina ekonomisko un sociālo attīstību, kā arī stabilitāti ES kaimiņu reģionos - Ziemeļāfrikā, Āfrikas centrālajā daļā un Austrumeiropā.

Lai arī finansējums, ko Latvija piešķīrusi attīstības sadarbības politikai, finansiālās krīzes ietekmē iepriekšējos gados bijis niecīgs, tomēr arī mūsu valstij ir ļoti plašas iespējas sniegt savu ieguldījumu šīs politikas veidošanā, daloties reformu pieredzē ar bijušajām padomju bloka valstīm Ukrainu, Moldovu, Gruziju, atzīmē Z.Kalniņa-Lukaševica.

Eiropas Savienība ir lielākais palīdzības sniedzējs jaunattīstības valstīm, ar vairāk nekā 50 miljardus eiro lielo attīstības sadarbības finansējumu nodrošinot vairāk nekā pusi no pasaules attīstības palīdzības. Komisijas priekšsēdētāja pauž, ka paveiktais attīstīstības sadarbības jomā lielā mērā ir ietekmējis arī Nobela miera balvas piešķiršanu ES.

Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde notiks piektdien, 19.oktobrī, plkst.9.00 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā