Saeimas ziņas

Saeima konceptuāli atbalsta 2022.gada valsts budžeta projektu
Saeima pirmdien, 25.oktobrī, konceptuāli atbalstīja 2022.gada valsts budžeta likuma projektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2022., 2023. un 2024.gadam un 12 likumprojektus, kas saistīti ar budžetu.
Saeima konceptuāli atbalsta neapliekamā minimuma palielināšanu
Saeima pirmdien, 25.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma grozījumus, kas paredz no nākamā gada pakāpeniski palielināt neapliekamo minimumu. Likumprojekts iekļauts 2022.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
Par zemesgrāmatā elektroniski iesniegtiem dokumentiem paredzēta samazināta kancelejas nodeva
Lai veicinātu dokumentu iesniegšanu zemesgrāmatā elektroniskā veidā, Saeima pirmdien, 25.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Zemesgrāmatu likumā. Tie paredz, ka, iesniedzot nostiprinājuma lūgumu un tam nepieciešamos dokumentus elektroniski, kancelejas nodeva būs jāmaksā 90 procentu apmērā no likumā noteiktā. Likumprojekts iekļauts 2022.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
Saeima pirmajā lasījumā atbalsta izmaiņas slimības lapu apmaksas kārtībā; valsts apmaksās lapu no desmitās darbnespējas dienas
Saeima pirmdien, 25.oktobrī, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kas paredz izmaiņas slimības lapu apmaksas kārtībā, samazinot darba devēja apmaksāto darba nespējas termiņu. Plānots, ka valsts slimības lapu apmaksās no desmitās darbinieka darbnespējas dienas. Likumprojekts iekļauts 2022.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
Saeima konceptuāli atbalsta PVN samazināto likmi piecu procentu apmērā grāmatām un preses izdevumiem
Saeima pirmdien, 25.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz grāmatām, preses un periodiskajiem izdevumiem piemērot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi piecu procentu apmērā. Likumprojekts iekļauts 2022.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
Vita Anda Tērauda: nepieciešama vienota un uz vērtībām balstīta Eiropa
“Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu digitālā platforma skaidri parāda, kādas prioritātes izvirza jaunieši: cīņu pret klimata pārmaiņām, tiesiskuma nodrošināšanu un vienotu, uz vērtībām balstītu Eiropu,” sacīja Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, attālināti piedaloties Konferences par Eiropas nākotni plenārsēdē un aicinot ņemt vērā jauniešu izvirzītās prioritātes, tostarp stiprināt Eiropas Savienības vienotību.
Saeimā akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedāvājam iespēju sekot komisiju sēdēm arī attālināti:
Saeima apstiprina deputāta pilnvaras Kārlim Šadurskim
Saeima pirmdien, 25.oktobrī, apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras Kārlim Šadurskim.
Jānis Vucāns Prāgā: Baltijas un Višegradas valstu sadarbība sekmē Eiropas ilgtermiņa attīstību
“Baltijas valstīm un Višegradas valstīm ir iespēja stiprināt sadarbību, sekmējot Eiropas ilgtermiņa attīstību,” sacīja Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, Prāgā atklājot Baltijas valstu kopīgo izstādi par godu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas diplomātisko attiecību ar Čehiju nodibināšanas simtgadei.
Saeima atbalsta valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību
Saeima piektdien, 22.oktobrī, atbalstīja valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību, tostarp līdz 14.novembrim laikposmā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 iedzīvotājiem noteikto pienākumu uzturēties savā dzīvesvietā.
Pirmdien, 25.oktobrī
09:30  Saeimas 2021. gada 25. oktobra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
10:00  Saeimas 2021. gada 25. oktobra otrā attālinātā ārkārtas sēde
12:20  Saeimas Prezidija sēde