Aizsardzības komisija: Jēkabpilī notikusī slepkavība rāda, ka šādu gadījumu novēršanai nepieciešami sistēmiski uzlabojumi

(03.05.2023.)

Jēkabpilī notikusī slepkavība parāda, ka aizvien ir gadījumi, kad drošības sistēma nenostrādā un neesam varējuši novērst smagas un neatgriezeniskas sekas, trešdien, 3.maijā, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis.

Redzam, ka katrā no iesaistītajām institūcijām notiek iekšējā izvērtēšana, un ļoti ceram, ka šis process parādīs nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, lai varam pietiekami ātri realizēt sistēmiskus uzlabojumus, sacīja R.Bergmanis.

Komisijas deputāti uzklausīja Valsts policijas, prokuratūras un Tieslietu ministrijas pārstāvjus saistībā ar Jēkabpilī notikušo sievietes slepkavību, kā arī ar šo gadījumu saistītos secinājumus par tiesību aizsardzības iestāžu darbu.

Deputāti un iestāžu pārstāvji bija vienisprātis, ka nepieciešams meklēt risinājumus situācijām, kad noteiktie soda mēri pārkāpēju neattur. Iespējams, jāmaina drošības līdzekļu klāsts, lai cilvēks apzinās, ka tiks ierobežots tā, ka nevarēs turpināt veikt pārkāpumus, pauda R.Bergmanis. Tāpat spriests par atbilstošu noziedzīgu nodarījumu klasifikāciju un citiem mehānismiem, kurus būtu iespējams iedarbināt, lai novērstu smagas sekas.

Tāpat komisijas sēdē spriests par elektroniskās uzraudzības sistēmu izmantošanas iespējām gadījumos, kad noteikts tuvošanās aizliegums, kā arī nepieciešamību izveidot vienotu pašvaldības policijas un Valsts policijas datubāzi. R.Bergmanis sēdē akcentēja arī policijas darbinieku izglītības un apmācības jautājumus.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde