Edvards Smiltēns Prāgā piedalīsies ES parlamentu priekšsēdētāju konferencē

(21.04.2023.)

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns no 23. līdz 25.aprīlim uzturēsies vizītē Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

Konferenci atklās Čehijas Senāta priekšsēdētājs Milošs Vistrčils  (Miloš Vystrčil) un Čehijas Deputātu palātas priekšsēdētāja Markēta Pekarova-Adamova (Markéta Pekarová Adamová).

Konferences dalībnieki spriedīs par Krievijas agresiju pret Ukrainu un ES reakciju plašākā ģeopolitiskā kontekstā, pievēršoties jautājumiem par ES paplašināšanos, enerģētisko drošību un pēckara rekonstrukciju. Tāpat konferencē plānots pārrunāt ES lomu demokrātiju globālajā sadarbībā, kā arī spriest par totalitāro režīmu ietekmi uz ES dalībvalstīm, tostarp pārrunājot cīņu pret dezinformāciju un piegādes ķēžu drošību.

Prāgā E.Smiltēns tiksies arī ar pārējo Baltijas valstu un Polijas parlamenta spīkeriem. Tāpat vizītes ietvaros Saeimas priekšsēdētājam plānota tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk) un Norvēģijas Karalistes parlamenta prezidentu Masudu Garahhani (Masud Gharahkhani).

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 1.oktobrī