Saeimā notiks Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme

(21.04.2023.)

Pirmdien, 24.aprīlī, Saeimā norisināsies Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme.

Komisiju priekšsēdētāji diskutēs par Eiropas Savienības kaimiņattiecību un drošības politiku ārējo izaicinājumu kontekstā un palīdzību Ukrainai. Tāpat tikšanās laikā dalībnieki spriedīs par atbalstu Eiropas Savienības kandidātvalstu - Ukrainas un Moldovas - eirointegrācijai.

Sanāksmes dalībnieki pārrunās arī gaidāmās Eiropas Savienības dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksmes (COSAC) darba kārtību.

Klātesošos uzrunās Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, Ukrainas parlamenta (Verkhovna Rada) Eiropas Savienības integrācijas komitejas priekšsēdētāja Ivanna Klimpuša-Cincadze (Ivanna Klympush-Tsintsadze) un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un politikas nodaļas vadītājs Andris Kužnieks.

Sanāksmes noslēgumā komisiju priekšsēdētāji apmeklēs Rīgas hidroelektrostaciju un saules paneļu parku Salaspilī.

Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme pirmdien, 24.aprīlī, sāksies pulksten 9.00 Saeimas Eiropas lietu komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 6/8, Rīgā.

Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisijas tradicionāli divas reizes gadā rīko komisiju priekšsēdētāju sanāksmes, kuru laikā tiek apspriesti aktuālie Eiropas Savienības jautājumi. Tikšanās stiprina sadarbības saites, veicina viedokļu apmaiņu un palīdz rast kompromisus, veidojot valsts nacionālajām interesēm atbilstošu politiku.

 

Mediju iespējas

9.00 – 12.00     Baltijas valstu un Polijas parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme 

                        Saeimas Eiropas lietu komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 6/8

 

Mediju pārstāvjus, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam Saeimā, lūdzam savlaicīgi pieteikties, rakstot e-pastu uz prese@saeima.lv vai zvanot uz tālruni 67087244.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 22.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu, Lietuvas Republikas parlamentu un Viļņas Universitātes Ārpolitikas institūtu rīkotā domnīca “Latvijas un Lietuvas ārpolitikas vīzija: tagad un turpmāk”