Saeima apstiprina Latvijas karavīru dalību ANO starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā Libānā

(20.04.2023.)

Saeima ceturtdien, 20.aprīlī, lēma par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalību Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā Libānā uz ANO Drošības padomes rezolūcijā noteikto laiku. 

Operācijas mandāts tostarp paredz monitorēt un apstiprināt Izraēlas spēku iziešanu no Libānas dienvidu teritorijām, atjaunot starptautisko mieru un drošību, kā arī sniegt atbalstu Libānas valdībai varas atjaunošanā pār tās teritoriju, norādīts lēmuma projekta anotācijā. 

Sākotnējā NBS dalība miera uzturēšanas operācijā plānota ar trīs štāba virsniekiem. Vēlāk to plānots paplašināt ar vienu kājnieku vadu apmēram 30 karavīru sastāvā, norādīts lēmuma projekta anotācijā. 

Šobrīd miera uzturēšanas operācijas darbība noteikta līdz 2023.gada 31.augustam, bet ANO Drošības padomei lemjot par operācijas mandāta pagarināšanu, pagarināsies arī NBS dalības termiņš operācijā. Šāda sasaiste paredzēta, lai nodrošinātu dalības nepārtrauktību un efektīvi īstenotu operācijas uzdevumu īstenošanu, pausts anotācijā. 

Saeimas lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī.

 


Saeimas Preses dienests

Piektdien, 22.septembrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
15:00  Saeimas Ārlietu komisijas sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu, Lietuvas Republikas parlamentu un Viļņas Universitātes Ārpolitikas institūtu rīkotā domnīca “Latvijas un Lietuvas ārpolitikas vīzija: tagad un turpmāk”