Valsts pārvaldes komisija konceptuāli atbalsta dzīvokļu īpašnieku kopsapulču norisi arī elektroniski

(14.09.2021.)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 14.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā, kas paredz ieviest iespēju dzīvokļu īpašnieku kopsapulces noturēt arī elektroniskajā vidē. 

Paredzēts, ka dzīvokļu īpašnieki mājas kopsapulcē varēs piedalīties arī attālināti vai arī sapulces varēs organizēt daļēji attālināti. Elektronisko funkcionalitāti plānots nodrošināt Būvniecības informācijas sistēmā (BIS). Patlaban kopsapulču norise noteikta tikai klātienē. 

Iespēja dzīvokļu īpašniekiem uz sapulci sanākt attālināti ļaus ātrāk un efektīvāk pieņemt lēmumus par mājas iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem, kā arī sapulcē ļaus piedalīties tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuru dalība dažādu iemeslu dēļ, piemēram, kustību traucējumu dēļ, varētu būt apgrūtināta, teikts grozījumu anotācijā. 

Izmantojot elektronisko vidi, dzīvokļu īpašniekiem plānots nodrošināt iespēju par klātienes sapulces darba kārtības jautājumiem nobalsot iepriekš, ja kādu iemeslu dēļ noteiktajā datumā sapulcē nebūs iespējams piedalīties.   

Attālināti – elektroniskajā vidē BIS – varēs organizēt arī mājas iedzīvotāju aptaujas. Ja aptauja tiks rīkota tāpat kā līdz šim – rakstveidā -, tad aptaujas rezultāti būs jāievada BIS. 

Valsts pārvaldes komisija šodien konceptuāli atbalstīja arī saistītus grozījumus Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā. 

Likumu grozījumi trijos lasījumos jāskata Saeimas sēdē.

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 24.oktobrī