Mandātu komisija rosina valdību pārskatīt amatpersonu atalgojuma sistēmu

(21.12.2022.)
Galerija

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 21.decembrī, vienojās aicināt Ministru kabinetu, ņemot vērā aktuālo ekonomisko situāciju, atkārtoti izvērtēt valsts augstāko amatpersonu atalgojuma sistēmu un līdz nākamā gada 15.aprīlim sniegt ziņojumu Saeimai. Lēmuma projekts par uzdevumu valdībai vēl jāskata Saeimas sēdē. 

“No nākamā gada saskaņā ar atlīdzības likumā noteikto gaidāms atalgojuma pieaugums augstākajām amatpersonām, tostarp deputātiem. Būtiski, ka pirms trim gadiem 13.Saeima bija lēmusi līdz savu pilnvaru termiņa beigām deputātu algas nepaaugstināt un saglabāt 2019.gada līmenī. Taču no jaunā gada atbilstoši likumam atalgojums 14.Saeimas deputātiem automātiski pieaugs. Tāpēc komisija vienojās aicināt valdību izvērtēt līdzšinējo atalgojuma sistēmu atbilstoši pašreizējiem ekonomiskajiem apstākļiem valstī un par to sniegt ziņojumu parlamentam,” sēdē pauda Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.    

Komisijā lēmums pieņemts, izskatot kolektīvo iesniegumu par algu iesaldēšanu augstākajām valsts amatpersonām, ko parakstījuši 10434 pilsoņi. Iniciatīvas autori iesniegumā aicinājuši iesaldēt Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidenta, parlamentāro sekretāru, ministru un Saeimas deputātu algas līdz brīdim, kad būs stabilizējusies ekonomiskā situācija – apturēts inflācijas kāpums, inflācija samazināta līdz samērīgam līmenim, kā arī ir pārvarēta krīze, kas saistīta ar gāzes un elektrības cenu kāpumu. 

Lēmuma projekts par uzdevumu Ministru kabinetam vēl jāskata Saeimas sēdē. 

Fotogrāfijas no komisijas sēdes: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720304631929/with/52577641228/
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesības

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta