Saeimas deputāti - Vineta Poriņa un Valdis Liepiņš - EDSO PA sesijā diskutēs par reģiona drošības izaicinājumiem

(23.02.2012.)

Saeimas deputāti 23. un 24.februārī Austrijas galvaspilsētā Vīnē piedalās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās Asamblejas ziemas sesijā.

Saeimu EDSO Parlamentārās Asamblejas sesijā pārstāvēs Latvijas delegācijas vadītāja Vineta Poriņa (VL-TB/LNNK) un delegācijas loceklis Valdis Liepiņš (ZRP).

Sesijas ietvaros EDSO dalībvalstu parlamentārieši debatēs par drošības izaicinājumiem, kas aktuāli EDSO reģionam. Darba kārtībā būs jautājumi par cīņu pret terorismu un noziedzību, ekonomiskās un finansiālās krīzes pārvarēšanu, kā arī konvencionālā bruņojuma kontroles nākotni EDSO reģionā. Uzmanība tiks pievērsta arī tiesu sistēmu un cietumu reformām, īpaši akcentējot bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko gadījumu.

Deputāti arī uzklausīs un debatēs ar EDSO augsto komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos Knutu Volebeku (Knut Vollebaek) un par organizācijas darbu iztaujās EDSO pašreizējo priekšsēdētāju, Īrijas ārlietu ministri Lusindu Kreitoni (Lucinda Creighton).

EDSO Parlamentārā Asambleja izveidota 1990.gadā un tā apvieno 320 parlamentāriešus no 56 EDSO dalībvalstīm. Parlamentārā Asambleja pulcējas vairākas reizes gadā, lai apspriestu plašu jautājumu loku, kas attiecas uz EDSO galamērķa sasniegšanu - drošības garantēšanu visā EDSO reģionā.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju