Saeimas komisija otrreizējā caurlūkošanā precizē elektronisko rindu administrēšanu uz robežas ar Krieviju

(08.02.2012.)

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 8.februārī, otrreizējā caurlūkošanā atbalstīja grozījumus Latvijas Republikas valsts robežas likumā, ar kuriem precizē iepriekš pieņemtās likuma normas par kravas auto rindu uz ārējās sauszemes robežas administrēšanu.

Komisijas sagatavotais priekšlikums papildina iepriekš atbalstīto normu par kravas auto elektroniskās reģistrēšanās rindu organizēšanas uzticēšanu Satiksmes ministrijai, nosakot, ka ministrija ar līgumu šo uzdevumu var deleģēt privātpersonai.

Iepriekš Saeimas pieņemtajos Latvijas Republikas valsts robežas likuma grozījumos bija noteikts, ka šīs elektroniskās rindas uz Latvijas un Krievijas robežas administrēšanu varēs deleģēt autopārvadātāju profesionālajai organizācijai, kas Latviju pārstāv Starptautiskajā autopārvadātāju savienībā.

Šādam formulējumam iebilda Valsts prezidents Andris Bērziņš, nododot likumu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Kā šodienas sēdē atzīmēja Valsts prezidenta padomnieks likumdošanas un juridiskajos jautājumos Edgars Pastars, nebija izvēlēts labākais juridiskais risinājums, jo minētajām pazīmēm Latvijā atbilst tikai viena organizācija.

Valsts prezidenta padomnieks atzinīgi vērtēja komisijas sagatavoto priekšlikumu, kas nosaka, ka Satiksmes ministrija elektronisko rindu administrēšanu var deleģēt privātpersonai, bet savukārt Ministru kabinets nosaka kārtību un noteikumus, kādā veicama šī deleģēšana.

Ar grozījumiem Latvijas Republikas valsts robežas likumā plānots atvieglot Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanu kravas automašīnām. Kravas auto vadītājiem Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanai būs iespēja pieteikties elektroniski, tā izvairoties no ilgstošas dīkstāves pierobežā. Pieteikšanos elektroniskai robežšķērsošanas rindai plānots uzsākt ar 2012.gada 1.jūliju.

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā otrreizējā caurlūkošanā vēl jāskata Saeimai.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes