Deputāti vērtēs fotoradaru ieguldījumu satiksmes drošības uzlabošanā

(24.01.2012.)

Vai pārvietojamo fotoradaru izvietošana veicinājusi satiksmes drošības uzlabošanos uz Latvijas autoceļiem? Atbildi uz šo un citiem ar satiksmes drošību un fotoradaru ieviešanu saistītiem jautājumiem trešdien, 25.janvārī, tiekoties ar atbildīgo institūciju pārstāvjiem, meklēs Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

„Rītdienas sēdē iepazīsimies ar 2011.gada statistikas datiem satiksmes drošības jomā. Īpašu uzmanību veltīsim fotoradaru ieviešanai – vai to uzstādīšana palīdzējusi samazināt negadījumu skaitu,” norāda komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

„Jo fotoradariem primārais uzdevums ir prevencija, tiem jākalpo potenciālu negadījumu novēršanai tā dēvētajos ceļu melnajos punktos un citos sarežģītos ceļu posmos. Tāpēc tiem jābūt labi redzamiem, tos nedrīkst slēpt. Fotoradari noteikti nedrīkst kalpot kā peļņas gūšanas instruments,” uzsver A.Latkovskis.

Komisijas priekšsēdētājs arī atzīmē, ka deputāti skaidros, ko atbildīgās institūcijas paveikušas, lai nodrošinātu, ka fotoradaru uzstādītājs ievērotu līguma nosacījumus un laikus izvietotu ne tikai pārvietojamos, bet arī stacionāros fotoradarus. 

Uz komisijas sēdi aicināti pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Valsts policijas, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Latvijas Automoto biedrības.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde notiks trešdien, 25.janvārī, plkst.10.00 Jēkaba ielā 16, 408.telpā.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 27.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde