Saeimas Prezidijs un Frakciju padome rosina izmaiņas Saeimas komisiju sarakstā

(08.12.2011.)

Saeimas Prezidija un Frakciju padomes sēdē ceturtdien, 8.decembrī, izskatīti frakciju priekšlikumi iespējamām izmaiņām Saeimas komisiju sarakstā.

Saeima Prezidijs un Frakciju padome nolēma rosināt likvidēt Saeimas Saimniecisko komisiju, tās funkcijas nododot Saeimas Prezidijam. Tāpat deputāti nolēma apvienot Pieprasījumu komisiju un Publisko izdevumu un revīzijas komisiju.

Šodien tika atbalstīta arī Ilgtspējīgas attīstības komisijas izveidošana, tādējādi nacionālās attīstības jautājumus paceļot no parlamenta apakškomisijas līmeņa uz patstāvīgo komisiju.

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome atbalstīja arī esošās Pilsonības likuma izpildes komisijas pārdēvēšanu par Sabiedrības saliedētības komisiju, šai komisijai saglabājot esošās funkcijas un tās paplašinot sabiedrības integrācijas jomā.

Tāpat tika atbalstīts ierosinājums deputātiem ļaut vienlaikus darboties trijās apakškomisijās. Patlaban deputāti vienlaikus var strādāt ne vairāk kā divās apakškomisijās.

Saeimas Prezidija locekļi un frakciju pārstāvji vēl nelēma par Juridiskās komisijas ierosinājumu lielā darba apjoma dēļ izveidot atsevišķu komisiju, kas strādātu ar konstitucionālajiem jautājumiem.

Patlaban Saeimā strādā 16 patstāvīgās komisijas. Lai veiktu izmaiņas to sarakstā, jāgroza Saeimas kārtības rullis. Saeimas Prezidija un Frakciju padomes lēmums ir rekomendējošs Saeimas Juridiskajai komisijai, kas ir atbildīga par likumprojekta „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” virzību Saeimā.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes