Saeima saglabā priekšlaicīgu pensionēšanās iespēju

(08.12.2011.)

Saeima ceturtdien, 8.decembrī, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā „Par valsts pensijām”, kas paredz par diviem gadiem pagarināt priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju, kā arī saglabāt vairākas citas likuma normas, kuras citādi būtu spēkā tikai līdz šī gada beigām.

Izmaiņas paredz līdz 2013.gada 31.decembrim pagarināt iespēju pieprasīt vecuma pensiju divus gadus pirms noteiktā pensionēšanās vecuma personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Tāpat uz diviem gadiem tiek saglabātas arī tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos, sevišķi smagos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos. Uz tādu pat termiņu tiks saglabāti patlaban spēkā esošie pensijas sākumkapitāla aprēķināšanas atvieglojumi, lai nodrošinātu, ka no nākamā gada būtiski nesamazinās atsevišķas jaunpiešķirtās pensijas.

Ar likuma grozījumiem dots uzdevums Ministru kabinetam līdz 2012.gada 1.maijam iesniegt Saeimā likumprojektu pensiju sistēmas ilgtermiņa stabilitātes veicināšanai, izvērtējot arī iespēju paaugstināt pensionēšanās vecumu un pagarināt vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo apdrošināšanas stāžu, kā arī noteikt tiesības vecuma pensiju pieprasīt priekšlaicīgi bez termiņa ierobežojuma.

Grozījumi likumā „Par valsts pensijām” stāsies spēkā 2012.gada 1.janvārī.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 19.maijā
09:00  Saeimas kārtējā sēde
12:00  Asinsdonoru diena pie Saeimas nama
12:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres attālināta tikšanās ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga viceprezidenti Yvonne Magwas
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem