Saeimas deputāti Igaunijā tiekas ar Dalailamu

(18.08.2011.)

Pieci Saeimas deputāti no Saeimas deputātu grupas Tibetas atbalstam trešdien, 17.augustā, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā tikās ar Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu.

Tikšanās notika Igaunijas parlamentā un tajā piedalījās parlamentārieši no trim Baltijas valstīm. Ar Dalailamu Tallinā tikās Saeimas deputātu grupas Tibetas atbalstam priekšsēdētāja vietniece Inguna Rībena un grupas deputāti Silva Bendrāte (Vienotība), Andris Buiķis (Vienotība), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) un Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Deputātu grupas Tibetas atbalstam priekšsēdētāja vietniece Inguna Rībena tikšanās laikā akcentēja Dalailamas īpašo lomu humānisma ideju aizstāvībā un nevardarbīgajos centienos saglabāt Tibetas tautas kultūru un identitāti.

„Jūsu grāmatas, paziņojumi, vēstules, publiskās lekcijas un runas vieno cilvēkus un tautas brālīgā mīlestībā, līdzcietībā un kopīgā atbildībā,” teica I.Rībena. Saeimas deputāte uzsvēra, ka šīs idejas labi saprotamas un aktuālas ir trim Baltijas valstīm.

I.Rībena atzīmē Dalailamas teikto, ka viņš par savu galveno uzdevumu uzskata cilvēku iekšējās, garīgās kvalitātes uzlabošanu un sirsnības veicināšanu. Dalailama norādījis, ka pat zinātne ir pierādījusi labestības pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību – dusmas cilvēku saēd, sagrauj fiziski, bet labestība mazina bailes, rada iekšējo spēku un mieru. Mums vajag vairāk darīt, lai veicinātu sirsnību, jo nauda visas problēmas neatrisinās, uzsvēris budistu garīgais līderis.

Tāpat Dalailama akcentējis, ka visi cilvēki savā būtībā ir līdzvērtīgi un neviena tauta, rase vai ticība nevar būt pārāka pār citām.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā