Saeimas deputāti spriedīs par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas arhīvu saglabāšanu

(11.04.2011.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti otrdien, 12.aprīlī, spriedīs par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas audio un audiovizuālo arhīvu paglabāšanu no iznīcības.

Latvijas sabiedrisko mediju arhīvos glabājas daudzi tūkstoši audio un audiovizuālo ierakstu, kas ir neatņemama Latvijas kultūras mantojuma daļa, kurā iemūžināti tādi nozīmīgi notikumi kā dziesmu un deju svētki, teātra izrādes, literārie raidījumi un citi. Patlaban arhīvu materiāli ir kritiskā stāvoklī, un rīt Saeimas deputāti diskutēs par valsts iespējām atbalstīt ierakstu digitalizāciju.

Komisiju sēdē piedalīsies Latvijas Televīzijas valdes loceklis Edgars Kots, Latvijas Radio valdes loceklis Dzintris Kolāts un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins, kā arī pārstāvji no Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Kultūras ministrijas.

Saeimas komisiju kopsēde notiks otrdien, 12.aprīlī, plkst.10.00 Jēkaba ielā 16, 407.telpā.

 


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde