Par finanšu nodrošinājumu kalpos arī kredītprasības

(31.03.2011.)

Saeima ceturtdien, 31.martā, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Finanšu nodrošinājuma likumā, kas ievieš jaunu finanšu nodrošinājuma veidu – kredītprasības.

Šobrīd kā nodrošinājumu finanšu saistību izpildei var izmantot tikai finanšu līdzekļus un finanšu instrumentus. Līdz ar likuma stāšanos spēkā par finanšu nodrošinājumu kalpos arī kredītprasības jeb prasījumi pret aizdevumu, kuru izsniedz kredītiestāde vai krājaizdevu sabiedrība. Par likumprojekta virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs skaidro, ka, izmaiņām stājoties spēkā, Latvijas finanšu tirgū tiks nodrošināti elastīgāki apstākļi attiecībā uz finanšu nodrošinājuma instrumentiem.

Likums arī ievieš vairākus administratīvos atvieglojumus, tādējādi vienkāršojot kredītprasību izmantošanu kā finanšu nodrošinājumu.

Ar likuma izmaiņām tiek pārņemta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par kredītprasību izmantošanas iespēju kā finanšu nodrošinājumu. Grozījumi Finanšu nodrošinājuma likumā stāsies spēkā 2011.gada 1.jūlijā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju