Saeimas komisija piedalīsies diskusijā par rīcībspējas institūta reformu

(22.03.2011.)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien, 23.martā, konferencē „Rīcībspēja un tās ierobežošanas alternatīvas ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām kontekstā” piedalīsies diskusijā par rīcībspējas institūta reformu.

„Šobrīd Civillikums paredz tikai pilnu rīcībspējas ierobežošanu, līdz ar to aizliedzot cilvēkiem personīgi kārtot pat ikdienišķas lietas arī gadījumos, kad tik stingri ierobežojumi nav nepieciešami. Pašreiz citu alternatīvu nav. Tādēļ jādiskutē un jālemj par tiesiskā regulējuma pilnveidošanu, ieviešot daļējas rīcībspējas institūtu un nosakot, ka rīcībspējas ierobežošanas mehānismi piemērojami atbilstoši katram konkrētam gadījumam,” skaidro komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene.

Konferences mērķis ir veicināt diskusiju starp likumdevējiem, politikas veidotājiem, kā arī Latvijas un citu valstu ekspertiem par rīcībspējas institūta reformu, kura saskaņā ar Satversmes tiesas spriedumu Latvijā būs jāīsteno līdz 2012.gada sākumam.

Biedrības Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „Zelda” un Personu ar garīga rakstura traucējumiem interešu pārstāvības centra (Ungārija) rīkotajā konferencē aicināti piedalīties arī pārstāvji no Simona Frazera Universitātes (Kanāda) un Organizācijas PO-Skane (Zviedrija).

Konference notiks trešdien, 23.martā, plkst.9.15 Rīgas Juridiskajā augstskolā, Rīgā, Alberta ielā 13.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde