Sporta apakškomisijā pārrunā LTV sporta raidījumu aktualitātes

(08.03.2011.)

Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti otrdien, 8.martā, tiekoties ar Latvijas Televīzijas vadību, pārrunāja sporta raidījumu aktualitātes sabiedriskajā televīzijā.  

Aplūkojot situāciju bērnu un jauniešu sporta notikumu atspoguļošanā un raidījumu veidošanā, deputāti secināja, ka patlaban ir maz tādu raidījumu un pārraižu, kas jaunajai paaudzei popularizē sportošanu kā veselīgu dzīvesveidu.

Deputāti uzzināja, ka Latvijas Televīzija (LTV) sadarbībā ar vairāku sporta veidu federācijām patlaban strādā pie projekta „Mazie sporto”, kas TV ekrānos būs skatāms rudenī. Apakškomisijas priekšsēdētājs Ivans Klementjevs atzina, ka par papildu finansējumu bērnu un jauniešu sporta raidījumiem un pārraidēm varēs runāt tikai kontekstā ar nākamā gada valsts budžetu.

Atbildot uz deputātu jautājumu par to, kā LTV izvēlas sporta notikumus pārraidei tiešraidē vai ierakstā, LTV ģenerāldirektors Edgars Kots atzīmēja, ka to nosaka pieprasījums. Patlaban skatītājiem aktuālas ir Rīgas „Dinamo” spēles, tāpēc Latvijas virslīgas sacensības basketbolā tiek rādītas ierakstā. Savukārt futbola virslīgas spēles tiešraidē varēja nodrošināt tikai ar Latvijas Futbola federācijas un sponsoru atbalstu.

Deputāti šodienas sēdē arī apsprieda LTV ēkas tehnisko stāvokli, reklāmu apjomu sporta raidījumos, kā arī sporta spēļu translāciju izmaksas un licenču iegādi Olimpisko spēļu, Eiropas un Pasaules čempionātu translēšanai. Tika pārrunāts arī valsts valodas lietojums sabiedriskās televīzijas raidījumos un sporta programmās. Apakškomisijas priekšsēdētājs rosināja apsvērt iespēju hokeja spēļu pauzes aizpildīt ar sporta ziņu raidījumiem. Saeimas Preses dienests


 

Piektdien, 23.oktobrī
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
09:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
11:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
14:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde