Dace Reinika: tiesībsargājošajām institūcijām jāapgūst zināšanas darbam ar vardarbībā cietušiem bērniem

(21.12.2010.)

Bērnu tiesību aizsardzības likumā jāveic grozījumi, lai uzliktu par pienākumu arī tiesnešiem apgūt speciālas zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Par to otrdien, 21.decembrī, vienojās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijas deputāti.

„Ja vardarbībā cietušais bērns nonāk saskarsmē ar tiesībsargājošajām institūcijām, viņam pretī jābūt profesionāļiem, kuri spēj veikt iztaujāšanu tā, lai netiktu nodarīts jauns kaitējums bērna psihei. Līdz ar to nepieciešams pārskatīt speciālistu loku, kuriem jāapgūst zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jautājumos,” pauda apakškomisijas priekšsēdētāja Dace Reinika.

Šobrīd likums uzliek par pienākumu valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjiem, kuri iesaistīti bērnu tiesību aizsardzības jautājumos, apgūt speciālas zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā. Deputāti noskaidroja, ka daļa prokuroru nepieciešamās zināšanas ir apguvuši, taču tiesnešiem šāda pienākuma nav. Lai uzlabotu darba ar vardarbībā cietušajiem bērniem kvalitāti, Labklājības ministrija apņēmās izstrādāt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kuri noteiks, ka arī tiesnešiem nepieciešams apgūt speciālas zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem