Āboltiņa: cilvēki ar īpašām vajadzībām ir neatņemama sabiedrības daļa

(02.12.2010.)

Piektdien, 3.decembrī, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, Saeimā notiks diskusija par cilvēku ar invaliditāti situāciju Latvijā „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsver, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām ir neatņemama sabiedrības daļa.

S.Āboltiņa uzsver - ir ļoti būtiski panākt, ka ikviens cilvēks jūtas piederīgs savai valstij : „Cilvēkiem ir jābūt iespējai ietekmēt lēmumus, paust viedokli un diskutēt parlamentā. Arī cilvēkiem, kurus ikdienā neredzam un kuri nepelnīti tiek atstāti vieni ar savām problēmām.”

Diskusiju organizē Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Saeimas Sociālo un daba lietu komisija un Latvijas Cilvēku ar īpašam vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO.

Pasākumā klātesošos uzrunās pārstāvji no Latvijas Nedzirdīgo biedrības, Latvijas Neredzīgo biedrības, organizācijas cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem „Saule”, atbalsta grupas pacientiem ar psihiskās veselības traucējumiem „Gaismas stars”, invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” un Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi. Diskusijā aicināti piedalīties arī Labklājības ministrijas un Tiesībsarga biroja pārstāvji.

Diskusija „Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” piektdien, 3.decembrī, notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē, un tā sāksies pulksten 11.00.

Starptautiskā diena cilvēkiem ar invaliditāti tika pasludināta Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās Asamblejas sēdē 1992.gadā. Šīs dienas mērķis ir palielināt informētību un izpratni par invaliditātes jautājumiem, kā arī mobilizēt praktisku atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta