Pilsonības likuma izpildes komisiju vadīs Visvaldis Lācis

(08.11.2010.)

Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas deputāti pirmdien, 8.novembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Visvaldi Lāci (VL-TB/LNNK).

Par V.Lāča kandidatūru šajā amatā balsoja 8 deputāti, pret balsoja 5, bet 1 - atturējās.

V.Lācis 10.Saeimā ievēlēts no Vidzemes vēlēšanu apgabala. Viņš strādājis arī 9.Saeimā. Iepriekšējā Saeimas sasaukumā viņš jau strādāja Pilsonības likuma izpildes komisijā, kā arī piedalījās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas darbā. 10.Saeimā viņš darbosies arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

Par komisijas priekšsēdētāja biedru tika ievēlēta Liene Liepiņa (Vienotība), savukārt par sekretāru - Oskars Zīds (ZZS). Komisijā tāpat strādās Ints Dālderis (Vienotība), Māris Dzelzskalns (ZZS), Dzintra Hirša (Vienotība), Aleksandrs Jakimovs (SC), Valērijs Kravcovs (SC), Vladimirs Nikonovs (SC), Ivans Ribakovs (SC), Guntis Rozītis (ZZS), Artūrs Rubiks (SC), Ansis Saliņš (Vienotība), Laimis Šāvējs (ZZS), Inese Šlesere (PLL), Ilze Vergina (Vienotība) un Aivars Volfs (Vienotība).

Komisija veic parlamentāro kontroli pār Pilsonības likuma izpildi un naturalizācijas procesa norisi. Pilsonības likums nosaka, ka komisijai ir tiesības lemt, vai konkrētajai personai būtu piešķirama pilsonība par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Komisijas darbā tiek iesaistīta Iekšlietu ministrija, Tieslietu ministrija, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Sabiedrības integrācijas fonds un citas institūcijas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.

Svētdien, 2.aprīlī