Plāno pieņemt likumu par UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju

(22.09.2010.)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija trešdien, 22.septembrī, nolēma Saeimas Prezidijam iesniegt likumprojektu, kas noteiks Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Latvijas Nacionālās komisijas darbības tiesisko pamatu. Jauns likums nepieciešams, lai precizētu komisijas juridisko statusu, paplašinātu tās sastāvu un funkcijas.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija darbojas kopš 1992.gada. Tās mērķis ir stiprināt izglītības, zinātnes, kultūras, komunikāciju un informācijas lomu valsts un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā. Komisijas darbība ir vērsta uz nabadzības mazināšanu, valstiskuma stiprināšanu un demokrātisko vērtību īstenošanu, kā arī līdztiesību un savstarpējo cieņu Latvijā.

Komisijas sastāvu plānots paplašināt, tajā iekļaujot Latvijas Jaunatnes padomes, Latvijas Pašvaldību savienības un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvjus. Tāpat sastāvā paredzēts iekļaut pārstāvjus no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas.

Latvijas Nacionālā komisija īsteno UNESCO saglabāšanas un aizsardzības programmas, kurās iekļauts, piemēram, Rīgas vēsturiskais centrs, Dainu skapis, Baltijas ceļš, dziesmu un deju svētki un suitu kultūrtelpa. Tā arī īsteno zinātnes programmas, tai skaitā L’Oreal stipendiju „Sievietēm zinātnē” un programmu „Cilvēks un biosfēra” Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.

Komisija plāno likumprojektu „Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas likums” kā steidzamu virzīt izskatīšanai 30.septembra Saeimas sēdē, lai to varētu pieņemt vēl šīs Saeimas laikā, norāda komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš.

Pašlaik UNESCO Nacionālās komisijas darbību regulē 1994.gadā pieņemtais likums „Par UNESCO Latvijas Republikas Nacionālās komisijas Satversmes apstiprināšanu”, kas ir novecojis un neatbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, šodienas sēdē norādīja UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas pārstāvji.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju