Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze sveic Rīgas Stradiņa universitāti 60.jubilejā

(17.09.2010.)

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze sveic Rīgas Stradiņa universitāti 60 gadu jubilejā, vēlot nerimstošu darba sparu nākamo paaudžu izglītošanā un Latvijas zinātnes attīstīšanā.

„Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla - šādi skan viena no izcilā latviešu ārsta, profesora Paula Stradiņa devīzēm. Ar savu nerimstošo darbu medicīnā un zinātnē viņš to ir pierādījis. Ne velti vecākās paaudzes ārsti jūtas lepni, ka viņiem ir bijusi iespēja mācīties tieši pie profesora Paula Stradiņa,” apsveikuma vēstulē raksta G.Daudze.
 
„Mēs šodien varam būt lepni, ka profesora Paula Stradiņa darbs tiek turpināts. Neapšaubāmi Rīgas Stradiņa universitāte ir augstākā līmeņa mācību un pētnieciskās darbības iestāde, kurā koncentrēti labākie mācību spēki, jo īpaši medicīnas jomā, un kura spēj sagatavot augsta līmeņa speciālistus, konkurētspējīgus kā Latvijā, tā arī ārvalstīs,” pauž Saeimas priekšsēdētājs.

„Vēstures griezumā 60 gadi nav ļoti ilgs laika posms, tomēr Rīgas Stradiņa universitāti šo gadu laikā ir absolvējuši vairāku paaudžu mediķi, kuri ir savas jomas profesionāļi, kas ar godu un augstu atbildības sajūtu dara savu darbu un ir gatavi nodot savas zināšanas nākamajām paaudzēm. Jau vairākus gadus Rīgas Stradiņa universitāte sagatavo arī zinošus speciālistus sociālo zinību jomā,” savā apsveikumā uzsver G.Daudze.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde