Saeimas komisija galīgajam lasījumam atbalsta jaunu pirotehnikas likumu

(15.09.2010.)

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija trešdien, 15.septembrī, atbalstīja izskatīšanai Saeimā 3.lasījumā jaunu Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumu.

„Jauns likums bija nepieciešams, lai sakārtotu ar pirotehnisko izstrādājumu ražošanu, realizāciju un izmantošanu saistīto jautājumu tiesisko bāzi. Līdz šim šo jomu regulēja Ieroču aprites likums. Jauna likuma izstrāde bija nepieciešama arī atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktu prasībām,” skaidro Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Komisijas priekšsēdētājs norāda, ka jaunais tiesiskais regulējums paredz skaidras un stingras kontroles un drošības prasības pirotehnisko izstrādājumu tirgošanu pirmssvētku dienās.

Jaunajā likumā noteikta pirotehnisko izstrādājumu ražošanas, atbilstības novērtēšanas, marķēšanas, glabāšanas, realizēšanas, iegādāšanās, pārvadāšanas un izmantošanas kārtība atbilstoši Eiropas Savienības (ES) prasībām.

Izklaidei paredzētie pirotehniskie izstrādājumi iedalīti 1., 2., 3. un 4.klases uguņošanas ierīcēs un T1 un T2 klases skatuves pirotehniskajos izstrādājumos. Atbilstoši ES direktīvas prasībām, apritē būs atļauti tikai tādi pirotehniskie izstrādājumi, kas atbildīs drošuma pamatprasībām un tiem būs veikta atbilstības novērtēšana.

Pirmssvētku dienās bez speciālās licences saņemšanas varēs tirgot 1.klases pirotehniskajiem izstrādājumus, piemēram, galda dzirksteļu strūklakas, konfeti saturoši izstrādājumi (plaukšķenes) un brīnumsvecītes.

Likumprojektā paredzēts, ka 1.klases uguņošanas ierīces drīkstēs iegādāties un izmantot no 14 gadu vecuma, bet 2. un 3.klases pirotehniskos izstrādājumus - no 18 gadu vecuma.

Turpmāk speciālās atļaujas komercdarbībai ar pirotehniskajiem izstrādājumiem izsniegs Valsts policija, nevis Iekšlietu ministrija, kā tas bija līdz šim.

Stingrākas prasības paredzētas 4.klases uguņošanas ierīču un T2 klases pirotehnisko izstrādājumu apritei, proti, ar tiem varēs rīkoties tikai personas ar speciālām zināšanām, kuras saņēmušas pirotehniķa sertifikātu.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem