Rītdien pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Zemgalē

(02.09.2010.)

Piektdien, 3.septembrī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem Zemgalē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi. Svinīgajā pasākumā Platones pagasta Lielvircavā tiks pasniegta 51 šāda piemiņas zīme.

Apbalvojamo vidū ir Jelgavas novada Elejas, Platones un Vircavas pagastu, Ozolnieku novada Cenu un Sidrabenes pagastu, kā arī Ozolnieku un Jelgavas iedzīvotāji. Piemiņas zīmi saņems arī Tukuma novada Irlavas pagasta un Auces novada Bēnes pagasta iedzīvotāji.

Piemiņas zīmi pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Apbalvojumu piešķir piemiņas zīmes valde, kuru vada Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un viņa aicināti četri valdes locekļi - 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 27 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums piektdien, 3.septembrī, notiks Jelgavas novada Platones pagasta Lielvircavas kultūras namā pulksten 15.00. Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem