Ziedojumiem kapitālsabiedrības drīkstēs atvēlēt 20 procentus no peļņas

(02.09.2010.)

Saeima ceturtdien, 2.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu”, kas nosaka, ka ziedojumiem vai dāvinājumiem kapitālsabiedrības drīkstēs atvēlēt ne vairāk par 20 procentiem no iepriekšējā pārskata gada peļņas. Ierobežojums attieksies arī uz kapitālsabiedrību „meitas sabiedrību” ziedojumiem.

Ar grozījumiem no 500 līdz 1000 latiem palielināta ziedojuma summa, par kuras piešķiršanu lemj attiecīgās kapitālsabiedrības izpildinstitūcija. Savukārt par ziedojumu virs 1000 latiem līdzšinējo 500 latu vietā, tāpat kā līdz šim, lems finanšu ministrs vai attiecīgās pašvaldības dome. 

Lai saņemtu atļauju, kapitālsabiedrībai būs jāpamato ziedojuma lietderība un atbilstība likuma nosacījumiem, kā arī jāsaņem valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrībai piederošo kapitāla daļu turētāja piekrišana.

Likums arī papildināts, ka valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrība turpmāk drīkstēs ziedot ne tikai kultūras, mākslas, zinātnes, izglītības, sporta, veselības aizsardzības un sociālās palīdzības, bet arī vides aizsardzības veicināšanai. Noteikts arī, ka kapitālsabiedrība drīkst ziedot, ja iepriekšējā gadā tā strādājusi ar peļņu un nodrošina ziedojuma izlietošanas caurskatāmību. 

Likums grozīts, lai pilnveidotu dāvināšanas tiesisko regulējumu un taupītu valsts un pašvaldību līdzekļus, kā arī novērstu gadījumus, kad aiz dāvinājumiem vai ziedojumiem tiek slēpti citi darījumi, norāda grozījumu autori.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 28.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Saeimas 2020. gada 28. oktobra attālinātā ārkārtas sēde