Komersantiem būs jāmaksā nodeva par iedzīvotāju kreditēšanu

(25.08.2010.)

Komersantiem, kuri iedzīvotājiem sniedz kreditēšanas pakalpojumus, turpmāk vajadzēs īpašu atļauju - licenci, un par tās saņemšanu būs jāmaksā valsts nodeva. Šādas izmaiņas likumā „Par nodokļiem un nodevām” trešdien, 25.augustā, konceptuāli atbalstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti. Nodeva plānota kā vienreizējs maksājums vismaz 1000 latu apmērā.

Jaunā kārtība attieksies uz komersantiem, piemēram, lombardiem un citiem īstermiņa aizdevuma devējiem, kuri piedāvā iedzīvotājiem ātri un ērti aizņemties naudu pret ķīlu vai arī kredītu bez ķīlas un galvojuma. Pienākums reģistrēties un saņemt licenci tiks noteikts Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.

Licencēšanas sistēmas ieviešana plānota kā uzraudzības mehānisms, lai veicinātu patērētāju tiesību aizsardzību nebanku kreditēšanas jomā, nodrošinot drošu un uzticamu pakalpojumu patērētajam un godīgu konkurenci kredītdevēju vidū, norāda likumprojekta autori.

Patlaban kreditēšanas pakalpojumu tirgū darbojas apmēram 216 nebanku kredītu devēji, un plānots, ka jaunās nodevas ieviešana nākamā gada valsts budžetu papildinās par 290 tūkstošiem latu, liecina Ekonomikas ministrijas informācija.

Valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību noteiks Ministru kabinets.

Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām” Saeimā tiks virzīti kā steidzami, un pirmais lasījums plānots 2.septembrī, savukārt galīgais lasījums - 9.septembra Saeimas sēdē, informē Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Guntis Bērziņš.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 23.maijā
15:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde