Tautsaimniecības komisija atbalsta jauno Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumu

(04.08.2010.)

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 4.augustā, galīgajam lasījumam atbalstīja likumprojektu „Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likums”, kas regulēs iepirkumus ūdensapgādes, enerģētikas, pasta pakalpojumu, transporta un telekomunikāciju nozarēs.

„Saprotot jautājuma nozīmību, tautsaimniecības komisija iet pretī Finanšu ministrijai un likumu skata steidzamā kārtā. Tā nav ierasta prakse jaunu likumu izskatīt divos, nevis trīs lasījumos, taču šajā gadījumā likumu jāpieņem iespējami drīz, lai pārņemtu Eiropas Savienības prasības,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Likuma mērķis ir nodrošināt sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu atklātību, piegādātāju brīvu konkurenci, vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret tiem, kā arī sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju līdzekļu efektīvu izmantošanu.
 
Jauno likumu paredzēts attiecināt uz iepirkuma procedūrām, ja būvdarbu, piegādes vai pakalpojumu līgumu līgumcena ir vienāda vai lielāka ar Ministru kabineta noteiktajām līgumcenu robežām. Plānots, ka sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs būs tiesīgs piemērot šī likuma normas arī tad, ja līgumcena būs zemāka par Ministru kabineta noteiktajām līgumcenu robežām.

Paredzēts noteikt, ka iesniegumu izskatīšanas komisijas pieņemto lēmumu varēs pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, un spriedumu būs iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentā, tādējādi mazinot tiesu noslodzi un paātrinot procesu.

2010.gada aprīlī bija zināmi 206 sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji, kuri reģistrēti Latvijas Republikā, norāda likumprojekta autori.

Likumprojektu plānots kā steidzamu skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Jaunais likums aizstās spēkā esošo likumu „Par iepirkumu sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju vajadzībām”, kas tika pieņemts 2004.gadā.
Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes