Tautsaimniecības komisija atbalsta akcīzes nodokļa nepiemērošanu dabasgāzei

(04.08.2010.)

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 4.augustā, galīgajam lasījumam atbalstīja grozījumus likumā „Par akcīzes nodokli”, paredzot līdz 2014.gadam dabasgāzei nepiemērot akcīzes nodokli.

„Sagaidāmais gāzes cenu kāpums ir dramatisks, tāpēc šajā brīdī valstij būtu jāatsakās no iepriekš iecerētās akcīzes nodokļa piemērošanas dabasgāzei,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Lai cerētu uz veiksmīgu sarunu rezultātu ar kompāniju Gazprom par gāzes cenu samazinājumu, arī Latvijai jāparāda labā griba, atsakoties no nodokļa, kas jūtami paaugstina cenu, teica komisijas deputāts Vitālijs Aizbalts (LPP/LC).

Atbalstu akcīzes nodokļa samazināšanai šodienas komisijas sēdē pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas pārstāvji. Komisija neatbalstīja priekšlikumu akcīzes nodokli samazināt uz pusi.

Likuma izmaiņas plānots kā steidzamas skatīt tuvākajā Saeimas ārkārtas sēdē.

Plānots, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Akcīzes nodoklis, kas būs iekasēts līdz likuma stāšanās brīdim, tiks atmaksāts. Atmaksas kārtību noteiks Ministru kabinets.
Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes