Baltijas valstu parlamentārieši spriedīs par Visaginas AES un Rail Baltic projektiem

(03.06.2010.)

Piektdien, 4.jūnijā, Saeimas deputāti kopā ar Lietuvas un Igaunijas parlamentāriešiem vērtēs progresu jaunas atomelektrostacijas būvniecības un Rail Baltic projektos.

„Parlamentāriešu tikšanās notiks pēc Latvijas iniciatīvas,” norāda Baltijas Asamblejas Ekonomikas, komunikāciju un informātikas komitejas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. „Vēlamies noskaidrot, kāda virzība ir diviem reģionam ārkārtīgi būtiskiem infrastruktūras projektiem.”

„Pagājis jau gandrīz pusgads kopš Ignalinas AES slēgšanas, taču joprojām kavējas jaunas atomelektrostacijas būvniecība. Tas saistīts ar neskaidrību, kas būs projekta partneris no Lietuvas puses,” pauž V.A.Krauklis, atgādinot, ka „atomelektrostacijas būvniecībai jābalstās uz visu iesaistīto valstu vienlīdzību”. Rītdienas tikšanās piedalīsies gan Lietuvas enerģētikas ministrs Arvīdas Sekmokas, gan Lietuvas parlamenta Atomenerģijas komisijas priekšsēdētājs Rokas Žilinskas.

Tāpat Viļņā tiks spriests par Rail Baltic projekta aktualitātēm. „Nesenā Īslandes vulkānu aktivitāte uzskatāmi parādīja, cik ievainojams ir Baltijas reģions. Mūsu valstis nav savienotas ar Eiropas dzelzceļa tīklu, un tas ir jāmaina ne tikai, lai attīstītu tūrismu, bet arī, lai stiprinātu valstu drošību,” uzsver V.A.Krauklis.

Piektdien, 4.jūnijā, Viļņā notiks Baltijas Asamblejas Ekonomikas, komunikāciju un informātikas komitejas un Vides aizsardzības un enerģētikas komitejas kopsēde. Komiteju sēdēs Latviju pārstāvēs Saeimas deputāte Ērika Zommere (TP), Vents Armands Krauklis (TP), Staņislavs Šķesters (ZZS) un Ingmārs Līdaka (ZZS).

Informācija par Baltijas Asambleju:

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes, kā risināti Baltijas Asamblejas dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde