NATO PA otrajā dienā parlamentārieši strādās trīs nozaru komitejās

(28.05.2010.)

Rīt, 29.maijā, - NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Rīgas sesijas otrajā dienā - vienlaicīgi notiks trīs PA nozaru komiteju sanāksmes, kurās paredzētas diskusijas par būtiskām starptautiskās drošības politikas aktualitātēm.

Sestdienas rīts Ķīpsalas hallē sāksies ar politisko grupu sanāksmēm, kurās tiksies Konservatīvo un Kristīgo demokrātu grupa, Liberāļu un demokrātu alianse, kā arī sociālistu grupa. Savukārt pēc tam notiks Politiskās komitejas, Ekonomikas un drošības komitejas, kā arī Zinātnes un tehnoloģiju komitejas sēdes.

Politiskās komitejas dienas kārtībā būs Ziemeļatlantijas līguma alianses solidaritātes jautājums, Persija līča reģiona drošība, kā arī ziņojums par NATO un tās kontaktvalstīm. Politiskajā komitejā parlamentāriešus uzrunās Latvijas ārlietu ministrs Aivis Ronis.

Par ilgtermiņa ekonomisko pārmaiņu ietekmi uz globālo spēku samēru, globālās recesijas veicināto drošības risku pieaugumu attīstības valstīs, kā arī starptautiskās finanšu krīzes ietekmi Centrālās un Austrumeiropas valstīs tiks diskutēts Ekonomikas un drošības komitejas sanāksmē. Šajā komitejā ar ziņojumu „Latvijas ekonomikas profils” uzstāsies arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Savukārt Zinātnes un tehnoloģijas komitejā tiks runāts par NATO attiecībām ar Krieviju, NATO dalībvalstu enerģētisko un kodoldrošību, kā arī pretraķešu aizsardzību. Šajā komitejā parlamentāriešus uzrunās bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Mediju ievērībai:
Plašāka NATO PA Rīgas sesijas programma pieejama Rīgas sesijas oficiālajā mājas lapā: http://www.natopariga.lv/programma.

Mediju programma: http://www.natopariga.lv/features/mediju-programma.Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes