Budžeta komisija: arī nākamgad ierobežos nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu

(18.05.2010.)

Tāpat kā šogad, arī 2011.gadā nekustamā īpašuma nodokļa apmērs nedrīkstēs pārsniegt iepriekšējam gadam aprēķināto nodokļa apmēru vairāk kā par 25 procentiem. Šādu nosacījumu paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”. 

Minēto ierobežojumu nākamgad piemēros arī tādiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem daudzdzīvokļu mājā, kuri sastāv no vienas telpu grupas un zemes domājamām daļām, kas no jauna izveidotas privatizācijas rezultātā, ja attiecīgajai telpu grupai nav mainīts lietošanas veids, kā arī gadījumos, ja zemei ir mainīts nekustamā īpašuma lietošanas mērķis.

Spēkā esošā kārtība nosaka, ka nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma ierobežojumu piemēro 2010.gadā. Izmaiņas likumā izstrādātas, lai ierobežotu nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu, ņemot vērā, ka nākamgad nodokļa apmērs pēc nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības aktualizācijas varētu būtiski pieaugt, norāda grozījumu autori.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma lūgt Saeimu likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”” pirmajā lasījumā kā steidzamu izskatīt Saeimas 20.maija sēdē.


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
11:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roŗa
13:50  Saeimas Prezidija sēde