Saeima groza Ceļu satiksmes likumu

(13.05.2010.)

Saeima ceturtdien, 13.maijā, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, Rīgas Motormuzeju funkcijas nododot valsts akciju sabiedrībai „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD).

Muzeja nodošana CSDD pārraudzībā ietaupīs valsts budžeta līdzekļus, kas nepieciešami muzeja uzturēšanai un tā attīstību padarīs efektīvāku, norāda likumprojekta autori.

Saeima grozīja ceļu satiksmes negadījumu un tajos iesaistīto personu reģistrēšanas un uzskaites kārtību. Šobrīd to veic Valsts policijas Ceļu policijas reģistrs. Turpmāk uzskaiti vedīs vienotais Iekšlietu ministrijas reģistrs, ko pārzina Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs.

Turpmāk transportlīdzekļu reģistrēšanai nebūs nepieciešama izziņa par transportlīdzekļa agregātu numuru salīdzināšanu. Likumā arī paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks bīstamo kravu pārvadāšanai paredzēto transportlīdzekļu vadītāju apmācības un tiesību iegūšanas kārtību.

Tāpat likuma izmaiņas precizē velosipēdu reģistrāciju, nosakot, ka arī turpmāk ceļu satiksmē atļauts piedalīties ar nereģistrētiem velosipēdiem. Taču iedzīvotāji varēs izvēlēties veikt brīvprātīgu velosipēdu reģistrāciju CSDD.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde