Saeimas komisija: Naturalizācijas pārvaldes reorganizācija norit sekmīgi

(16.02.2010.)

Naturalizācijas pārvaldes (NP) reorganizācija, iekļaujot to Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), norit sekmīgi, otrdien, 16.februārī secināja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.

„Šodienas sēdē konstatējām, ka Naturalizācijas pārvaldes reorganizācija norit sekmīgi un jau 1.martā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pilnībā būs pārņēmusi tās funkcijas. Nav apstiprinājušās iepriekš paustās bažas, ka reorganizācija negatīvi ietekmēs naturalizācijas gaitu,” norādīja komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Kā noskaidroja deputāti, pēc reorganizācijas pabeigšanas PMLP darbu turpinās 24 no 69 NP darbiniekiem. PMLP pārņems tikai tos darbiniekus, kuri tieši nodarbojas ar pilsonības piešķiršanas un atņemšanas jautājumiem, kā arī naturalizācijas eksāmenu pieņemšanu, savukārt darbu zaudēs NP administratīvie un vadošie darbinieki, darīja zināmu PMLP priekšnieks Vilnis Jēkabsons. Tāpat plānots atteikties no NP līdz šim izmantotajām telpām un dienesta automašīnām, kas ļaus nākotnē ietaupīt budžeta līdzekļus.

V.Jēkabsons apliecināja, ka reorganizācija nav negatīvi ietekmējusi naturalizācijas procesa gaitu. „Naturalizācijas process notiek, nekas nav apstājies, nekas nav apdraudēts,” teica PMLP priekšnieks.

Netraucēti tiek pieņemti iesniegumi ar lūgumiem atzīt par pilsoni, ierastajā ritmā tiek kārtoti arī naturalizācijas eksāmeni. Pēc reorganizācijas tāpat kā līdz šim naturalizācijas eksāmenus varēs kārtot ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī un Liepājā un visas eksāmenu telpas būs aprīkotas ar nepieciešamajām video novērošanas kamerām, skaidroja V.Jēkabsons.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā