Saeimā viesosies ES attīstības sadarbības komisārs Andris Piebalgs

(12.02.2010.)

Pirmdien, 15.februārī, Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas deputāti tiksies ar šonedēļ amatā apstiprināto Eiropas Savienības (ES) attīstības sadarbības komisāru Andri Piebalgu.

„Ar komisāru Piebalgu pārrunāsim ne tikai Eiropas Savienības attīstības sadarbības politikas aktualitātes, bet vēlamies arī iepazīties ar viņa redzējumu par Eiropas Savienības kopējās ārpolitikas veidošanas principiem,” norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vaira Paegle.

„Eiropas Savienība ir lielākais palīdzības sniedzējs jaunattīstības valstīm, un Piebalgs turpmāk pārraudzīs gandrīz 50 miljardu eiro lielo attīstības sadarbības budžetu. Vienlaikus viņš cieši sadarbosies ar Augsto pārstāvi ārējās un drošības politikas jautājumos Ketrīnu Eštoni un arī pārstāvēs Eiropas Komisiju Eiropas Savienības ārlietu ministrijas sanāksmēs,” atzīmē V.Paegle.    

Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja pauž gandarījumu par Andra Piebalga apstiprināšanu ES attīstības sadarbības komisāra amatā. „Viņš ir Eiropas mēroga politiķis, kurš savu kompetenci spīdoši demonstrējis līdzšinējā darbā Eiropas Komisijā,” uzskata V.Paegle.

Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēde notiks pirmdien, 15.februārī, plkst.10.00 Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde